Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonce.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne
- strona zawiera dokumenty w formie skanu
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Katarzyna Przeździecka.
- E-mail: k.przezdziecka@pppzielonka.pl
- Telefon: 223088555
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonce
- Adres: 05-220 Zielonka, ul. Inżynierska 1
- E-mail: sekretariat@pppzielonka.pl
- Telefon: 227602497
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonce, ul. Inżynierska 1, 05-220 Zielonka
Pomieszczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonce, ul. Inżynierska 1 są odrębną częścią w budynku należącym do Zespołu Szkół w Zielonce. Budynek jest parterowy. Na trasie do budynku nie występują przeszkody. Za budynkiem jest utwardzony parking z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzi wejście od ulicy Inżynierskiej, drzwi wejściowe są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Brak jest automatycznego otwierania drzwi, ale wewnątrz są osoby, które pomogą w poruszaniu się osobie niepełnosprawnej. Ciąg komunikacyjny PP-P w Zielonce jest wąski, może stanowić utrudnienie dla osób poruszających się na wózku, gabinety są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W holu głównym dostępna jest toaleta dla osób niepełnosprawnych, są rozstawione krzesła dla klientów. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczenia kontrastowego. Po wcześniejszym umówieniu wizyty można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego, skorzystanie z usługi jest bezpłatne. W sekretariacie jest możliwość skorzystania z komputera lub laptopa dla osoby słabowidzącej. Komputer wyposażony jest w głośnik, mikrofon oraz kamerę.
Filia w Ząbkach, ul. Batorego 62 A, 05-091 Ząbki
Pomieszczenia Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zlokalizowanej w Ząbkach, ul. Batorego 62A są wydzieloną częścią z budynku, który należy do osoby prywatnej. Budynek jest piętrowy, gabinety i sekretariat filii znajdują się na parterze. Do budynku prowadzi wejście od ulicy Batorego schodami lub windą. Drzwi wejściowe są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Brak jest automatycznego otwierania drzwi, ale wewnątrz są osoby, które pomogą w poruszaniu się osobie niepełnosprawnej. Przy ulicy Batorego jest utwardzony parking z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz budynku gabinety są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W holu głównym dostępna jest toaleta dla osób niepełnosprawnych, są rozstawione krzesła dla klientów. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczenia kontrastowego. Po wcześniejszym umówieniu wizyty można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego, skorzystanie z usługi jest bezpłatne. W sekretariacie i w gabinetach jest możliwość skorzystania z komputera, laptopa dla osoby słabowidzącej/niedowidzącej. W sekretariacie jest możliwość skorzystania z komputera lub laptopa dla osoby słabowidzącej. Komputer wyposażony jest w głośnik, mikrofon oraz kamerę.